Neme dayanıklı veya su geçirmez laminat

Neme dayanıklı veya su geçirmez laminat mutfak için en iyi seçimdir

Günümüzde laminat parke, mutfakta ve yüksek nem oranına sahip diğer odalarda zemin kaplaması olarak giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu, nem ve suya dayanıklı malzemelerin satışındaki varlığa bağlı olarak mümkündür. Ağır yüklere dayanırlar, sudan korkmazlar ve çok çekicidirler.

Neme dayanıklı laminat

Bu kaplamanın tabanı yeşil bir HDF lif levhadır. O, tahtaya neme karşı direnci arttırdı.

Laminatın bileşimi, ilave mukavemet sağlayan reçinelerdir. Kilitler ve eklemler mutlaka sıvının içeri sızmasını önleyen mum ile işlenir. Ayrıca, kalıplar, küf veya bakteri oluşumunu önleyen özel bir antibakteriyel madde ile emprenye edilir.

Bu tip döşeme, yüksek nem oranına sahip odalar için tasarlanmıştır. Malzeme su ve kirlilikten korkmaz. Gerekirse yıkanabilir.

Su geçirmez Aqua-Adım Laminat

Taban, fabrikada yüksek basınçlı bir aparatla preslenen dayanıklı bir PVC levhadır. Kaplamanın termal ve akustik yalıtım özelliklerinin önemli ölçüde iyileştirildiği, malzemenin içinde hava odaları bulunur. Tek tek katmanlar arasındaki tüm boşluklar mühürlenir ve daha sonra mum ile işlenir. Üst katman, çizikleri önleyebilen su itici bir polimer ile kaplıdır.

Bu malzemenin ana avantajı, doğrudan neme maruz kalma direncidir.

Mutfak için laminat nasıl seçilir

mutfakta laminatHerhangi bir kişi laminat satın almak ister, böylece birkaç yıl sonra değiştirmek zorunda kalmaz. Bu durumda, kapsama seçiminde sorumlu bir yaklaşımdır.

Laminat alırken nelere dikkat edilmelidir?

Uzmanlar bazı önemli noktaları vurgular:

  • Garanti ömrü. Kendilerini en iyi şekilde önermeyi başaran üreticiler en az 20 yıl garantili ürünler sunmaktadır.
  • Fiyat. Ucuz mal almamalısınız, aksi takdirde zemin sadece 10 yıl içinde tamir edilmeli veya yeniden döşenmelidir.
  • Tasarım. Laminatın gölgesini seçerek, tavanın ve duvarların renkleriyle uyumlu bir şekilde harmanlandığından emin olmalısınız.
  • Stok. Paneller bir marjla alınmalıdır. Bu önemlidir, çünkü yükleme işlemi sırasında bazı kartlar zarar görebilir.
  • Marka. Tanınmış yabancı şirketler genellikle kaliteli ürünler sunmaktadır, çünkü gerekli hammaddelere ve uygun ekipmana sahiptirler. Bununla birlikte, az bilinen bazı üreticiler en azından kaliteli bir ürün üretirler.
  • Pah. İdeal olarak, hiç olmamalıdırlar, çünkü suyun birikebileceği yer burasıdır.
  • Substrat. Sentetik bir PVC alt tabakalı laminat mutfak için idealdir.

Mutfak için hangi sınıf laminat uygundur?

parket-laminat

parket-laminat

En düşük 21 katman üç katmanlı sınıf olarak kabul edilir. Çekici görünüyorlar, ama çok dayanıklı değiller. Mutfakta böyle bir laminat kullanmak, ancak kiracılar 5-7 yıl içinde zemini tekrar kapamaya hazır olduğunda geçerlidir.

Daha dayanıklı bir sonuç almak istiyorsanız, daha pahalı olan 31-33 sınıfına dikkat etmelisiniz. Bu malzeme 5 katmandan oluşur: her iki yüzü nem geçirmez film tabakasıyla kaplı akrilik reçine, dekoratif kağıt tabakası ve HDF levha.

En güçlü paneller 34 sınıftır. Ticari kaplamalara işaret ediyorlar. Mutfaktaki bir dairede kullanılırlarsa, en az 30 yıl boyunca onarım gerekli olmayacaktır.

Laminat panellerin gerekli yoğunluğu

Bu gösterge çok önemlidir. Mutfakta kullanılacak laminat, yoğunluk / 900 m kg’dan daha az olmalıdır 3 . Bu malzeme gerçekten güçlü ve neme karşı dayanıklı olacaktır. Yoğunluk değeri her zaman karşılık gelen sertifikada belirtilir.

Suya karşı korumak için laminat nasıl örtülür?

Parafin veya laminat kullanılarak laminat imalatında birçok üretici. Alet, ürünleri nemden ve deformasyondan korumak için tüm derzlere ve ek yerlere uygulanır. Bu işlem sayesinde kaplama şişmez. Gerektiğinde ıslak temizlik de yapabilirsiniz.

Bazı durumlarda, parafin yerine, boşlukları ve tüm eklemleri nemden korumak için bir dolgu macunu kullanılır. Kurulumun kilitli bir şekilde yapılması şartıyla kurulum sırasında uygulanır. Silikon dolgu macunları elastikiyeti ve dayanıklılığı ile avantajlıdır.

Modern nem ve su geçirmez laminat mutfak için idealdir. Malzeme nemden korkmuyor ve çok şık görünüyor. Önemli olan, satın alındıktan sonra ürünün özelliklerini ve parametrelerini dikkatlice incelemektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir