Tüm ev işlerini unutturuyoruz.

Zamanınızı kurtarabiliriz, böylece sevdiğiniz şeylerin tadını çıkartabilirsiniz. Firmamız Temizlik işleri ihtiyaçlarınız için tek durak çözümdür. Kanepelerinizi, Halılarınızı ve hatta tüm evinizi daha büyük bir titizlikle temizliyoruz…

 • Ev Temizliği
  Temizlik İşleri

  Temizlik İşleri

  Ev Temizliği

 • Ofis Temizliği
  Ofis Temizliği

  Ofis Temizliği

  Ofis Temizliği

 • Villa Temizliği
  Villa Temizliği

  Villa Temizliği

  Villa Temizliği


Evinizi Tozlayın

Tüm mobilyaların üst kısımları, rafların alt kısımları ve tüm korkulukların yanı sıra resim çerçeveleri, TV ekranları ve knickknacks dahil olmak üzere her odayı tozlayın. Romero, “Kuru tozun mümkün olduğu durumlarda, ıslak bir şey elde etmek zorlaşıyor” diyor. Parmak izlerinden kurtulmak için mikrofiber bezi ılık suyla nemlendirin.

mobilya kumaş temiz

Evden geçip strip ve yatakları yeniden şekillendirin; herhangi bir yastık veya mobilya battaniyesi temizleyin. Mobilya yüzeylerini gerektiği gibi bir vakum uzantısı ile fırçalayın

Aynaları ve Camı Temizleyin

Evdeki aynaları ve pencereleri silin.

Temiz Yüzeyler

Evdeki tüm yüzeyleri ve sayaçları silin ve gerekirse dezenfekte edin.

mutfak ve banyo temiz

Küvet, lavabo ve tuvaletler üzerinde yürüyün ve püskürtün. Dön ve fırçala. Daha sonra mutfakta, mikrodalga fırının iç kısmını, dolap ve cihaz kapılarını silin.

Temiz Zeminler

Süpürme yapın, daha sonra banyo ve mutfak zeminlerini ve buna ihtiyaç duyan herhangi bir zemini paspaslayın veya ovun.

Evi Vakumla

Romero, “Yatak odalarını, merdivenlerden aşağı, oturma odasından ve evden dışarı atıyorum.” Diyor.

Zehirli olmayan doğal temizlik maddeleri ise foseptik sistemi, içme suyu ve sağlık konusunda büyük yararlar sağlıyor.

Peki, doğal temizlik maddelerini kullanmak için nereden başlamalı?

İşte size evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz pratik öneriler…

 Temizlikte kullanabileceğiniz doğal ürünler 

Çamaşır sodası: 

Sodyum karbonat adlı bir mineraldir. Çok az miktarda yakıcı olup katı ve sıvı yağlar, kir ve pek çok petrol ürününün etkin temizleyicisidir. Aynı zamanda su yumuşatıcı ve sabun köpürtücü özellikleri de bulunur. Yakıcı özelliği nedeniyle, uygularken lastik eldiven kullanmak doğru olur. Zararlı kimyasal dumanlara neden olmaz. Klorsüz olanı tercih edin.

Boraks: 

Su, oksijen, sodyum ve bordan meydana gelen, antiseptik, antifungal, antibiyotik, koku giderici ve dezenfektan özellikleri olan doğal kaynaklı bir mineraldir. Küflenmeyi önler. Boraks yutulursa zehirlidir. (Eczane ve aktarlarda bulunabilir.)

Sirke: 

Meyve ya da tahılların fermantasyonuyla elde edilen bir sıvıdır. Asitli içeriği mikropları öldürmesini, yağı parçalamasını ve mineral kalıntıları çözmesini sağlar.

Karbonat: 

Sodyum bikarbonat, hafif aşındırıcı bir temizlik sağlar, beyazlatıcı ve koku giderici özellikleri vardır.

Uçucu bitkisel yağlar: 

Bitki kokularının özleri birçok parfümün ana maddesidir. Piyasada, özellikle doğal ürün satan dükkanlarda çeşitleri bulunabilir. Bir iki damla turunçgil, elma, çilek, nane vb. yağı ile eklenecek koku ev yapımı temizleyicilere hoş bir özellik kazandırır.

Bitkisel yağ tabanlı sıvı sabunlar (arapsabunu vs.): 

Bu tür sabunlar hayvan yağı içeren ya da petrol tabanlı sabunlara tercih edilmelidirler.

Tarifleri uygularken, püskürtme amacıyla pompalı spreyler, silmek amacıyla yüzde 100 pamuklu bezler, sıkıştırılmış selüloz süngerler, doğal kıldan yapılmış fırçalar kullanılabilir. 

Perdelerim nerede temizleniyor?