Alüminyum Kepenk Sistemleri

Garaj Kepenk Sistemleri

Bursa Gemlik Mağaza ve Garaj Kepenk Sistemleri İçin firmamızı arayabilirsiniz. Villa ve müstakil evler için Bursa garaj kapısı üretip uyguluyoruz.

Garaj Kepenk Sistemleri

Garaj Kepenk Sistemleri

Garaj-mağaza kepenk alüminyum poliüretanlı SL-77’ lik seri ; Orta ölçekli kapılarda kullanılır, poliüretan sayesinde ısı iletkenliği sağlar. Çelik poliüretanlı ST-77’ lik seri ; Dış yüzeyinin çelik olması SL-77 serisine göre daha mukavim olmasını sağlar, SL 77 göre daha büyük ölçülerde tercih edilir. Aşağıdaki yerler için otomatik kepenk montajı firmamızca yapılmaktadır; • İş Yeri ve Bursa mağaza kepenk uygulamaları İçin firmamızı arayabilirsiniz. Villa ve müstakil evler için Bursa garaj kapısı üretip uyguluyoruz.

• Fabrikalar ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin
• Özel Prefabrik Yapılar İçin
• Yangın Dayanımı İçin
• Rüzgar Dayanımı İçin
• Endüstriyel Tip ( Genişlik 6 mt. den büyük )
• Özel Amaçlı Koruma İçin

Garaj kepenk sistemleri

Seksiyonel (panel) garaj kapıları; yalıtılmıs 615-495 mm yükseklikte ve 42 mm kalınlıkta panellerden oluşur. Paneller, kapının kapanması sırasında birbirine geçerken, parmak sıkısmasını engelleyecek sekilde dizayn edilmistir. Panellerin arası yüksek yogunluga sahip ve CFC içermeyen poliüretan köpük ile doldurulmustur. 45 mm genisliginde iki adet galvanize çelik bar hem paneli güçlendirmek hem de mentese baglantı noktalarını saglamlastırmak için panelin iç kısmına üstte ve altta sabitlenmistir. Standart dıs yüzey rengibeyaz’dır (RAL 9002 benzeri) ve kapının üzerinde kullanılan tüm menteseler kapı ile aynı renkte elektrostatik boyalıdır. Menteselerin panele baglantısını saglayan vidalar orijinal vida kapakları ile kapatılmıstır. Ayrıca kapı panellerinin yanlarında bulunan yan kapaklar da yine kapı paneli ile aynı renkte boyalı ve derz çizgili olarak panellere baglanmıstır. Her panel birbirine 2 adet sagda ve 2 adet solda olmak üzere toplam 4 adet ikili tekerlek sistemi ile baglanmıstır ve yan raylarda hareket etmektedir. • Düz veya bloklu panel seçeneği vardır. • Kapı dış yüzeyi istenilen ral rengi olabilir. • Kapı içerisinde servis kapısı bulunur (800×2100 mm) (Hidrolik kapı kapatıcı ve güvenlik sensörü dahil). • Buğulanmayan çift cidarlı akrilik pencerelidir. • Alüminyum çerçeve ve içerisi akrilik pencereli panel ilave edilebilir. • Anahtarlı dış manuel kilitlidir. • Tüm manuel kapılarda iç kilit sistemi standarttır. • Motorlu kapılarda emniyet fotoseli veya pnömatik alt güvenlik sistemi kullanılmaktadır. • Sessiz çalışma özellikli, ısı korumalı, entegre kontrol panelli ve lambalı, 220-230 V gücünde tavan montajlı motorludur. • Çelik zincirli ray sistemlidir. • Elektrik kesilmelerinde manuel çalıştırabilmek için açma kolu vardır. • Açma-kapama-durdurma fonksiyonları uzaktan kumandayla sağlanır.

Mağaza Kepenk Sistemleri

Mağaza Kepenk Sistemleri

Mağaza Kepenk Sistemleri

Yıllardan beri mağaza ve dükkanların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan kepenk sistemleri günümüzde artık şekil değiştirmekte, yalnızca güvenlik değil aynı zamanda dekorasyon destekli de kullanılmaktadır. Çeşitli mimari detaylara uygun olarak kullanılan kepenklerin yaşadığı en büyük değişim hiç kuşkusuz motorlu ve uzaktan kumandalı oluşudur. Kepenk sistemleri uygulanacak alanın gereğine uygun olarak farklı örtü yüksekliğine ve şekillere sahip kepenk profilleri kullanarak hem güvenliği hem de estetiği ön planda tutarak çağdaş çözümler sunar. Kepenk sistemleri rulo şeklinde toplanarak mekandan istifade sağlar. Profiller alüminyum poliüretanlı, çelik poliüretanlı yada alüminyum çekme profil olarak tercih edilebilir. Kepenk sistemini oluşturan profillerden ALÜMİNYUM

POLİÜRETANLI PROFİLLER,

Rool-Forming teknolojisi ile profillerin kıvrılması esnasında içine enjekte eden poliüreten sayesinde yüksek ölçüde ses ve ısı yalıtımı sağlar. Özel boyalı olarak yurt dışından ithal edildiğinden değişik mevsim koşullarından etkilenmez. 5 çeşit renk alternatifi vardır.

ALÜMİNYUM ÇEKME PROFİLLER ,

istenilen RAL rengine boyanabilme özelliği , tek cidar ( yüzey ) ,çift cidar ve ya tek cidar ve pencereli profil alternatif ile her türlü detayda ve daha büyük ölçülerde uygulanabilir özelliği ile tercih edilirliği yüksek profillerdir. Stor kepengin oluşturduğu rulo dıştan orijinal alüminyum kutusuna toplanabildiği gibi içten asma tavan altında hazırlanan detaya gizlenerek de uygulanabilir. Detaylarla ilgili daha geniş bilgi almak için lütfen firmamıza danışınız. Kepenk profilinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini engellerken, zemine yumuşak ve sessiz inmesini sağlar. Kepenk profilleri tırnaklar sayesinde birbirlerine kilitlenirler ve yana kaymalarına engel olmak için profil başlarına sert plastikten imal edilen tapalar perçinlenir.
Enerjinin kesilmesi durumunda, kepenk redüktör yardımı ile manuel olarak açılabilir veya kapatılabilir. Bu esnada elektrik gelse dahi öncelik redüktörde olduğu için kullanıcı adına risk teşkil etmez. Motorlu kepenkler isteğe bağlı olarak uzaktan kumandalı, dışarıdan anahtar şalterli veya başka giriş varsa içeriden açma butonlu , güç kaynaklı,her türlü bina otomasyonuna adaptasyon sistemli,rüzgar güneş yağmur sensörlü , emniyet fotoselli otomatik kapamalı olarak uygulanabilir.

Konut tipi kepenk sistemleri

Konut tipi kepenk sistemleri

Konut tipi kepenk sistemleri

Konut tipi kepenk sistemleri günümüzde villa ve müstakil evlerde tercih edilmektedir. Nostaljinin işlevsellikle buluştuğu kepenk sistemleri çeşitleri, geleneksel ve nostaljik yapısı ile mimari kültürümüzün estetik bir unsuru olan Gemlik kepenk , olumsuz iklim koşullarına karşı kullanılabilecek alternatif çözümlerden biridir. Estetik ve fonksiyonu, geliştirdiği tasarımlarda maksimum uyum ile bir araya getiren kepenk sistemleri eviniz için geliştirdiği

Gemlik alüminyum kepenk sistemleri çeşitlerini beğeninize sunar.

Kepenk sistemlerinde, kanatlar kapalı iken, özel makaslı bir sistem ile iç kanatlar ileriye doğru açılabilir. Kepenkler montaj şekline göre duvara veya kasaya montaj olarak iki gruba ayrılır. Kepenk sistemlerinde  beyaz ve lamine renk alternatifleri uygulanabilir. Mekanın özelliklerine göre, kemerli kepenk sistemleri üretimi de mümkündür.
Gemlik pvc kepenk sistemleri, her PVC pencere sistemine uyum sağlar ve yıllarca güvenle kullanılabilir.

Alüminyum Kepenk Sistemleri

Alüminyum Kepenk Sistemleri

Alüminyum Kepenk Sistemleri

Konut pencerelerinde kullanılan kepenk sistemleri, tarih boyunca mimari estetik anlayışımızın vazgeçilmez öğelerinden biri olmuştur. Kepenk sistemlerinin binaların cephelerine kattığı estetik değer her yüzyılda insanlara cazip gelmiştir. Günümüz modern mimarisinde de konutlarda, işlevsellik ve de estetik açısından panjur veya kepenk uygulamaları önem kazanmaktadır.
Konut Kepenk Sistemleri binaların bir veya birden fazla kanatlı pencerelerine ya da kapılarına rahatlıkla uygulanabilir. Montajı son derece kolaydır. Kepengi oluşturan profiller, her biri damla şeklinde olup, bu damla profillerin içine takıldığı plastik lamel adaptörleri sayesinde çift taraflı tam dönüş yapabilirler. Tam dönüş yapabilme özelliği ile en etkin havalandırmayı sağlar ve ışığı dilediğiniz açıda içeriye alır. Bu dönüş sırasında her iki yönde de damla lameller birbirine conta sistemi ile bağlı olduğundan kapalı olduğunda tam karanlık sağlar ve her iki yönde lameller kolaylıkla temizlenir. Sistemin tüm parçaları her türlü dış etkene karşı uzun ömürlü ve dirençli üretilmektedir. Alüminyumda her renk kullanılabilir ve ahşap desen verilebilir.

ALÜMİNYUM KEPENK ÖZELLİKLERİ

Alüminyum kepenkler ekstrude çekme profillerden çift cidarlı olarak imal edilmektedir. Kepengi oluşturan profillerin her biri damla şeklinde olup, saç vidasıyla sabitlenen özel plastik lamel adaptörlerinin içinde çalışır. Plastik lamel adaptörleri sürtünmesiz özellikte ve her türlü diş etkene dayanıklı imal edilmiştir. Kepenk lamelleri özel adaptör aksesuarları ile her iki yönde toplam 180°’lik açıyla hareket edebilme özelliğine sahiptir. Tam dönüş yapabilen lameller, her iki yönde birbirine plastik contalarla bağlandığından ışığı sızdırmaz ve lam karanlık sağlar. Açma – kapama ve lamel açısını döndürme için tasarlanmış özel plastik aksesuarlarla elle rahatlıkla kontrol edilen alüminyum kepenkler, uzun ömürlüdür ve bakım gerektirmezler. Rüzgârdan kanatların çarpmaması için özel kilitleme aksesuarları ile kanatlar sabitlenebilir, istendiğinde kolayca açılabilir. Her ölçüde üretile bilinir, istenilen RAL renginde veya ahşap desenli boyanabilir.

Pvc Kepenk Sistemleri

Pvc Kepenk Sistemleri

Pvc Kepenk SistemleriSistem Özellikleri: 

Sistem kasası pervazlı kasadır. Kasanın pervazlı olması, binanın dış tarafında oluşabilecek görsel bozuklukları kapatmasını sağlamaktadır. Kepenk sistemi iki şekilde uygulanır; Kasaya Montaj  Kepenk kanatlarının, sisteme özel kasa profillerine montaj edilmesi ile yapılır. Duvara Montaj Kepenk kanatlarını özel menteşe ile direkt duvara sabitlenir. Kepenk sisteminde kanat içi kanat uygulaması da mevcuttur. Kapalı tutulan kepenk kanatlarında, içerideki ikinci kanadı dışarıya açarak havalandırma sağlanır. Bu kepenk sisteminde lamel ve panel uygulaması da vardır. Lamel uygulamasında lameller belirli aralıklarla tespit edilir. Böylelikle, iç mekâna hava ve çok az ışık girişi sağlanır.Kepenk panel uygulamasında ise, kepenk kanadı tamamen kapalıdır. Kepenk sisteminde lamine kaplama uygulamaları ile değişik renk seçenekleri bulunmaktadır. Pvc de bulunan tüm renkler, aynı laminasyon kaplama ile mevcuttur.