Gemlik inşaat dekorasyon
İnşaat Dekorasyon

İnşaat Dekorasyon

Gemlik İnşaat Dekorasyon olarak bizler iç dekorasyon konusunda iç dizayn anahtar teslim ev dekorasyon, mutfak dekorasyonu banyo dekorasyonu, iş yeri dekorasyonu, ofis dekorasyonu, yeni yapılmış inşaat ince işçiliği, ince işçiliğin bitiminde alçı sıva, alçıpan, tavan süsleme, zemin döşeme, parke döşeme, iç dekorasyon ve iç mimari hizmetleri konusunda profesyonel çalışmalar yapıyoruz. Komple inşaat alarak anahtar teslimi iş teslimi yapıyoruz.

Alçıpan Uygulaması

Alçıpan Uygulaması

Alçıpan Uygulaması

Alçı, uzun bir geçmişi ve iyi bir geleceği olan mükemmel bir yapı malzemesidir. Çağdaş yaşamın gereklerine son derece uygun olan Alçıpan, ortası alçı iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart ve özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpanlar metal iskelet üzerine vida ile, ahşap iskelet üzerine çivi veya vida ile, yada mevcut duvar üzerine yapıştırma alçısı ile kolaylıkla uygulanabilir.

Uygulama Aşaması

Sıva makinası

Sıva makinası

Sıva makinesı ile hazırlanan alçı harcı anolar arasına püskürtülür. Alüminyum mastar ile anolar referans alınıp, doldurulan yüzey düzeltilir. Harcın fazlası sıyrılarak alınır. Bu işlemden sonra yüzeydeki harç, olduğu gibi bırakılır ve diğer anoların dolgusuna geçilir. Sıva harcı, ön prizini yapmaya başlamadan önce yüzey mala ile perdahlanır. Yaklaşık 1 saat sonra peydahlanan yüzeye su serpilir, yüzey trifil ile parlatılır ve mala ile perdahlanır.

Duvar Uygulaması

Duvar doğal ya da yapay yapı materyallerini üst üste koymak suretiyle elde edilen yapılardır. Duvarlar, parçaları birleştirici bir madde kullanarak yapılabildiği gibi doğrudan doğruya parçaları üst üste yığarak da elde edilir. Doğal yapı malzemesi kalker ve silis taşlarıdır. Üzerleri işlenmeden pürüzlü olarak bırakılabildiği gibi, işlenerek de kullanılabilir. Çok ileri bir sağlamlığın aranmadığı durumlarda akarsu yataklarından toplanan taşlar kullanılır. Daha sağlamlık için taş ocaklarından taş sağlanır ve özel olarak işlenir.

Yüzeyin Hazırlanması

Uygulama yüzeyinde toz, yağ ve benzeri faktörler varsa yüzey temizlik maddeleri ile temizlenir. Tuğla duvar, beton duvar ve gaz beton duvarlar, uygulama öncesinde su ile ıslatılmadır. Çok düzgün yüzeyli tavanların yüzeyi sıva uygulamasından önce pürüzlendirilmeli veya harcın yapışmasını sağlayıcı bir malzeme ile astarlanmalıdır.