yapıların sökülmesi

Binaların yıkılması – mücevherlerin hassas şekilde sökülmesi!

 • Eski binanın veya kütük yapısının çalışma durumu şüpheli mi? Öngörülemeyen tahribat ve sağlık risklerinden kendinizi kurtarmak için yıkım yapmak gerekiyor!
 • Bir yangından sonra, açık siyah pencereler ve çökmüş bir çatı ile kalıntıları geride bırakan ahşap bir bina mı? Yalnızca deneyimli profesyoneller bunları elle hızlı ve güvenli bir şekilde sökebilir.
 • Sitedeki modası geçmiş bir bina yeni bir yazlık inşaatına müdahale ediyor mu? Kullanılabilir alanı boşaltmak için sökmeye değer.

Bu ve diğer durumlarda çözüm, binaların profesyonel yıkımı olacaktır! Uygun fiyata yüksek kaliteli ve eksiksiz bir sonuç, uzman bir şirket tarafından sağlanacaktır. Bizi aradıktan sonra ekip kısa sürede yükümlülüklerini yerine getirerek gereksiz yapıdan kurtulacaktır. Krikolar, hidrolik takozlar, elmas kesici ve diğer ekipmanları kullanarak binayı hızlı bir şekilde sökmek için araçlarla donatılmış uzmanlardan oluşan bir ekip şunları yapacaktır:

 • Beton, tuğla veya ahşaptan yapılmış kır, bahçe, özel şehir evlerinin yıkılması.
 • Çatının sökülmesi, temel.
 • Yapıyı tahrip eden yangının sonuçlarından sitenin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi.
 • Hangarların, hamamların, garajların ve eski çiftlik binalarının yıkımı.
 • Hangarları, ticaret pavyonlarını, depoları, fabrikaları ve diğer endüstriyel tesisleri söküyoruz.

 

Firmamız çeşitli şekillerde yıkım işleri yapmaktadır. Belirli nesnel koşullar ve teknolojik ön koşullar altında makinelerin, mekanizmaların ve yıkım yöntemlerinin seçimi, ekonomik boyuta, güvenlik gereksinimlerine, büyük ölçüde binaya ve özel ekipman kullanma olasılığına bağlıdır. Sınırlı bir alanda, makine kullanmak neredeyse imkansızdır, bu nedenle burada, en azından yolculuğun başlangıcında emek kullanılır, küçük binalar bir ekskavatörün, dikey yüksek binaların – bir çekiçin müdahalesini gerektirir.

Özellikle zor durumlarda, en yüksek kalitede sonucu sağlayan ve aynı zamanda yüksek hızı garanti eden tüm yıkım yöntemleri kullanılır.
Binaların sökülmesi profesyonel bir yaklaşım gerektiren zor bir iştir, özellikle bina yerleşim bölgesindeyse, yıkımı insanlara olduğu kadar yakındaki binalara da zarar vermemelidir.

Her yöntemin değerlendirilmesi, avantajları ve dezavantajları karşılaştırılarak belirlenir. Karşılaştırmaları, en uygun teknolojiyi seçmenizi sağlar. Aynı anda birkaç yöntemi kullanmak mümkündür.

Fiyat:% s yıkım, bina ve yapıların sökülmesi için 200-650 ruble / m3

Bir ekskavatör ile binaların yıkımı

Bir ekskavatörle binaların yıkılması en uygun prosedürdür. Gerçek şu ki, ekskavatör aynı anda hem yükleme ekipmanı hem de yapı çerçevesini yok etme aracı olarak kullanılabilir ve tahrip olan binanın parçaları veya elemanları serbest bırakılır, kaldırılır ve araçlara yüklenir veya bir kepçe kullanılarak katlanır. Bu durumda parçanın ağırlık merkezinin üzerine açık bir kepçe takılır, aşağı iner ve dişleri kapanır. Kıskaç dişleri açıldığında, bağlantıdan bir parça duvar serbest bırakılır. Direkler, kirişler ve kirişler gibi çelik veya ahşap elemanların sökülmesi sırasında özel bir moloz yığını meydana gelir.
Kirişler, taş veya tuğla parçalar dahil olmak üzere binanın münferit parçalarının bir kepçe ile tutulup araçlara yüklenebilmesi çok kullanışlı ve pratiktir. Binanın bu yıkım yöntemi en ekonomik ve verimlidir.

yapıların sökülmesi yıkım

Sitemizdeki küçük bir binanın sadece beko kepçesi kullanılarak yıkılması

Ekskavatörün tasarımı, bir kaldırma cihazı olarak kullanılmasına izin verdiğinden, bu yöntem, esas olarak bir veya iki katlı taş (tuğla) veya ahşap yapıların yıkılması için bir kepçe kullanımı ile kullanılır. Yıkım, yatay ve dikey yapısal detayların sırayla ortadan kaldırılmasıyla yukarıdan aşağıya gerçekleştirilir. Aynı zamanda özellikle söküm yönünün tersine yapı parçalarının çökmesinden kaçınılmalıdır. Kıskaç, taş bir binadan serbest bırakıldığında sarsılamaz. Ayrıca sallanarak, sallanarak veya düşerek öğeleri daraltmak için kullanılamaz.

Bir kıskaç yardımıyla, on beş metreye kadar yüksekliğe sahip bir binayı ve yeraltındaki binaları (bu bir bodrum veya yer altı otoparkı vb. olabilir) yok edebilirsiniz.
Ekskavatör kepçeli binaların yıkılmasının ana avantajı, binanın yıkımı ile ilgili tüm çalışmaların yanı sıra bölgenin yüklenmesi ve temizlenmesi ile ilgili tüm çalışmaların aynı anda yapılmasıdır. Böylece çalışanların zamandan ve emekten tasarruf edilir.
Ek olarak, ekskavatör el emeğinden kurtulur, yani tüm işler insanlar tarafından değil, bir makine tarafından yapılır. Birincisi, daha verimlidir ve ikincisi, daha güvenlidir. Ekskavatör yıkım bölgesinden uzaklaştığından, yaralanma veya binanın tamamen çökme olasılığı çok düşüktür.
Ancak, elbette, bu yöntemin de bazı dezavantajları vardır, bunlar öncelikle ekskavatörün yalnızca sınırlı bir yükseklikte çalışabilmesi gerçeğini içerir, sınırlama aynı zamanda yıkım malzemesindedir, sökme sırasında binaların yıkılmasının imkansız olduğu konusunda hemfikir olmalısınız. betonarme yapılar.

Tercih edilen uygulama alanları: bir ve iki katlı taş veya ahşap yapıların yıkımı, taş binaların alçak veya yer altı bölümlerinin yıkımı.

Hidrolik kırıcı ile yıkım

 

Masif betonarme ürünlerin demontajı. SAT-300 marka bir paletli ekskavatöre monte edilmiş ağır bir hidrolik kırıcı kullanılmaktadır. Sağlam bir gövdede sökme hacmi yaklaşık 400m3’tür. Ekskavatörün yüklemesiz sökme işlemi için harcadığı süre, 80 saat.

Hidrolik kırıcı, çok katlı binaların, betonarme yapıların, köprülerin ve diğer müstahkem yapıların yıkımında kullanılır. Bu cihazı kullanırken akılda tutulması gereken en önemli şey, dikey kullanımının imkansız olduğu ve ok kırılmasına, mekanizmanın zarar görmesine ve hatta can kaybına yol açabileceğidir. Binaların sökülmesi kademeli olarak gerçekleşirken, yapı yüksekliği altı metreye kadar olan bir çekiç kullanmak mümkündür: daha büyük elemanlardan küçük olanlara.

Bir ok ile kendinden tahrikli bir cihaza monte edilmiş bir hidrolik çekiç kullanırken, yıkım nesnesinin imhası, hidrolik pistonlar tarafından tahrik edilen bir keski gibi özel bir alet yardımıyla gerçekleşir. Hidrolik kırıcı, yaylı ve kauçuk amortisörlü koruyucu bir muhafazaya monte edilmiştir. Bu sayede hasardan korunur ve bükme kuvvetinin ekskavatöre aktarımı azaltılır.
Yöntemin köprü ve bodrum tavan gibi yapılarda uygulanması yapının yeterli taşıma kapasitesi ile mümkündür. Bu durumda, çekicin yıkılan nesneye dikey etkisinden kaçınılmalıdır.
Yapının dikey kısımlarını tahrip ederken, hidrolik boru hatlarının tahrip olmasını önlemek için hidrolik kırıcıyı ve bomu büyük boyutlu düşen döküntülerden korumak gerekir.
Hidrolik kırıcı yardımıyla, taş, asfalt, beton veya betonarme yapı elemanlarını kademeli olarak parçalar halinde imha etmek mümkündür ve ana mekanizmaya bağlı olarak yükseklik 6 m ile sınırlıdır.

binaların yıkılmasıyıkım kalıntısı yükleme

1. Şerit temelini kırarken tarafımızdan gerçekleştirilen güçlü bir hidrolik çekiç kullanımı
2. Bina kalıntılarının bir ekskavatör ile pnömatik bir kanala yüklenmesi

Yöntemin dezavantajları: yükseklik sınırlaması (ana mekanizmaya karşılık gelir) 6 m, önemli bir üretkenlik sınırlaması ve ağır betonarme ile büyük bir malzeme kaybı.

Çekiçle yıkım için en çok tercih edilen yapılar; dikey binalar, köprüler, beton, taş veya asfalttan yapılmış temel ve duvar gibi yatay yüzeyler 500 mm kalınlığa ve 5 m yüksekliğe kadar, 200 m kalınlığa kadar betonarme yapılar ve beton, taş veya asfalttır. 5 m yüksekliğe kadar binaların kırma elemanları.

Elle yıkım – bu yöntem ne zaman kullanılır?

Bazı durumlarda, bir yapıyı elle yıkmak, onu zararlı sonuçlar olmadan sökmenin tek olası yoludur. Mekanize yıkım işlemlerinin mümkün olmamasının üç ana nedeni:

 1. Sonraki revizyon için yapının bir kısmı değişmeden bırakılmalıdır.
 2. Alternatif inşaatlarda kullanılmak üzere ayrı yapı malzemeleri (kirişler, tuğlalar, kütükler, çerçeveler, kapı çerçeveleri) korunmak ister.
 3. Yakın çevrede büyük ekipman, toz ve patlamadan zarar görebilecek başka nesneler var.

Manuel sökme yönteminin bir göstergesi, 4 katı aşmayan herhangi bir bina olabilir. Ağır ekipmanın çalışması sırasında ortaya çıkan artık elemanların ortaya çıkması durumunda, bir binanın manuel kuvvet yardımıyla yıkılması da gereklidir. Bu durumda tuğla, taş veya beton parçalar gibi münferit bileşenler yapı elemanlarından çıkarılır. Aynı zamanda, kalan elemanların stabilitesi ve taşıma kapasitesi korunmalıdır. Yıkım, bir kural olarak, binanın inşası sırasında izlenenin tersi sırayla, yani yukarıdan aşağıya, teknoloji veya tasarım koşullarına göre bir ön ayırma boşluğu veya ihlali yapılmadığı sürece gerçekleştirilir.
Çelik takviyenin ayrılması, bir cıvata kesici alet veya bir gaz kesici kullanılarak gerçekleştirilir. Kompakt kütlelerin elle sökülmesi ekonomik değildir. Çalışma ilerledikçe, yapının tek tek elemanlarını, özellikle tavanları ve duvarları aşırı yüklememek için enkaz sürekli olarak yere indirilmelidir.

Binaların manuel olarak sökülmesi, el aletlerinin büyük miktarlarda kullanılmasını içerir, kural olarak, çalışma ekipmanının hacmi, sürece dahil olan kişi sayısına göre belirlenir. Ana araçlar, her türlü bireysel, taşınabilir cihazdır. Kural olarak, yöntem, küçük alan nedeniyle mekanize ekipmanın kullanılmasının mümkün olmadığı alanlarda uygulanabilir. Bu yöntem en fazla malzeme tasarrufu sağlayan yöntemdir, bir şantiyede kullanıma uygun malzemeler yapı elemanlarından dikkatlice çıkarılır ve ayrıca demonte edilen nesnenin yüksekliğini azaltmak gerektiğinde optimaldir. İşçilerin güvenliği için, yapının bireysel elemanlarının aşırı yüklenmesini ve bunun sonucunda çökmelerini önlemek için enkaz yere indirilmelidir. Enkazın düşme yüksekliği 3 m’yi aşarsa ve boşaltma sökülmüş yapıların dışında yapılırsa, boşaltma için örneğin titreşimli oluklar veya kepçeler gibi özel cihazların kullanılması tavsiye edilir.

Bu yöntemin ana avantajı, yapıların sökülmesinin mümkün olduğunca verimli bir şekilde yapılmasıdır. Bu yöntem, alanı neredeyse orijinal görünümüne göre temizlemenizi sağlar.
Bu yöntemin avantajı, insanların tüm işleri daha verimli ve doğru bir şekilde yapmasıdır, ancak insan kaynakları ekonomik değildir, genellikle bu yöntem küçük binaların yıkılması için ve ayrıca patlayıcı veya başka bir tekniğin kullanılmasının imkansız olduğu durumlarda kullanılır.
Bu yöntem özellikle yapı malzemesinin geri dönüşüm için saklanması gerektiğinde uygundur.

Benzer bir yöntem, ince yük taşıyan yapı elemanlarını ve küçük yapı yapılarını, düşük mukavemeti, yarıkları kesmeyi ve kısmi sökmeyi kırarken yüksek bir verimliliğe sahiptir. Hasarsız yapı malzemeleri elde etme imkanına ek olarak, yapının sökülmesinin bitişik binalara ve elemanlarına zarar vermeden gerçekleştirilebilmesi, işin düşük derecede gürültü ile gerçekleştirilmesi, kazanan bir avantajdır. Dezavantajlar, ağır fiziksel emek nedeniyle düşük üretkenlik, artan yaralanma riskini içerir.