Yazılar

PC200-8M0 modeli 2019 yılında Rusya pazarına sunuldu

Artan performans ile Popüler ekskavatör modeli Komatsu PC210-10M0’a genel bakış

Model avantajları: performans ve ekonomi

PC200-8M0 modeli 2019 yılında Rusya pazarına sunulduFotoğraf kaynağı: istk.ruPC200-8M0 modeli 2019 yılında Rusya pazarına sunuldu

Rusya pazarında popüler olan Komatsu PC210-10M0 ekskavatör, 2019’da PC200-8M0 modelinin yerini aldı. Makine, öncekinden daha geniş bir kepçe ve artırılmış bir karşı ağırlıkta (150 mm daha uzun hale geldi) farklıdır. Ek olarak, model için artan güç için ek bir motor çalışma modu geliştirilmiştir. Bütün bunlar, ekipmanı daha kararlı hale getirmeyi ve taşıma kapasitesini artırmayı mümkün kıldı.

Ekskavatörün standart ağırlığı 20.4 tona ulaşır, orijinal 6 silindirli motor modeli SAA6D107E-1’in gücü 168 hp’dir. Standart çalışma ekipmanı ile (bom uzunluğu – 5,7 m, çubuk – 2,9 m), makine 6,5 m’ye kadar derinlikte çalışabilir. Maksimum kazma yarıçapı 9.86 m, boşaltma yüksekliği 7.16 m’dir.

Model için çeşitli uygulamalar için 1,2 metreküpe kadar kovalar mevcuttur. Yan kenarın şeklini optimize ederek, zemine daha fazla nüfuz etme kuvvetinin elde edildiğini de belirtmekte fayda var.

Modelin diğer avantajları arasında, düşük yakıt tüketiminden bahsetmeye değer: enerji santralinin ve hidrolik pompaların çalışmasını koordine etmek için geliştirilmiş bir sistem kullanılarak verimlilik elde edilir. Ayrıca boru hattının çapı, bağlantı parçalarının şekli ve kontrol vanalarının iç kısımları önemli ölçüde değiştirildi. Sonuç olarak, PC200-8M0’a kıyasla makine %20 daha ekonomik hale geldi.

Üretici ayrıca bakım kolaylığına da dikkat etti: soğutma ünitesinin temizleme kapasitesi iyileştirildi, hidrolik sistemin yağ filtresinin değiştirilme sıklığı 2,5 kat arttı, uygun yağ örneklemesi için delikler eklendi ve bir dizi başka yararlı yenilikler

Kullanım alanları: zorlu koşullara dayanır

Makine güçlendirilmiş çalışma ekipmanına sahiptirFotoğraf kaynağı: exkavator.ruMakine güçlendirilmiş çalışma ekipmanına sahiptir

Özellikleri ve tasarımı nedeniyle Komatsu PC210-10M0 hem kentsel alanlardaki inşaat işlerinde hem de petrol ve gaz sektöründe kullanılabilir. Ve bir biçerdöver kafası ile donatılması durumunda – ayrıca tomruk endüstrisinde.

Rusya pazarına yönelik tüm Komatsu ekskavatörleri, zor koşullarda çalışacak şekilde uyarlanmıştır. Standart donanım, artırılmış güce sahip bir marş motoru ve jeneratör, 4 aşamalı bir yakıt temizleme sistemi ve daha büyük piller içerir. Çalışma ekipmanı, sert bir döner tabla ve ağır hizmet tipi bir ana çerçeve (gelişmiş 3D CAD ve sonlu eleman analiz teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır) ile güçlendirilmiştir.

Ek olarak, üretici, ekipmanın düşük sıcaklıklarda (-35 derece ve altı) çalışması için özel bir kutup paketi sunmaktadır. Özellikle, bir yakıt filtresi ısıtma sistemi, bir motor ön çalıştırma sıvı ısıtıcısı ve ek bir kabin ısıtıcısının yanı sıra özel teknik sıvıların kullanılması önerilmektedir.

Standart ve isteğe bağlı donanım

Komatsu ekskavatörünün kabini, operatörün rahat çalışması için her şeyle donatılmıştır.Fotoğraf kaynağı: istk.ruKomatsu ekskavatörünün kabini, operatörün rahat çalışması için her şeyle donatılmıştır.

Modelin temel donanımı, 600 mm genişliğinde paletler, entegre ROPS / FOPS sistemli bir kabin, iklim kontrolü, uzaktan izleme sistemi ve kendi kendine teşhis Komtrax’ı içerir. Operatörün emrinde, diğer şeylerin yanı sıra arızalar, yağ ve filtre değişimlerinin zamanlaması vb. hakkında bilgileri görüntüleyen büyük bir renkli LCD ekran bulunur.

Gerekirse, ekskavatör, hidrolik akışı doğrudan kabinden ayarlama işlevine sahip ek bir ters çevrilebilir hidrolik hat ile donatılabilir, bu da gerekli bilgilerin monitörde görüntülenmesi anlamına gelir. Ek olarak, makineye bir 3D veya 2D tesviye sistemi, arka görüş kamerası, güneşten korunma için stor perdeler ve çok daha fazlasını kurabilirsiniz.

Popüler ekskavatör modeli Komatsu

Popüler ekskavatör modeli Komatsu