Balkonda dolap (çalışma alanı)

Balkonda dolap (çalışma alanı)

Balkonda dolap (çalışma alanı)

Son zamanlarda evde çalışmak çok popüler oldu. Ve sadece çevirilerle değil, internetteki satışlarla ilgili. Pek çok iş adamı evden çıkmadan tüm belgeleri saklamayı, projeleri geliştirmeyi tercih ediyor. Bu amaçla, dairesinde tenha bir yer bulmanız gerekiyor. En iyi seçenek bu yerden kişisel bir ofis yapmaktır.

Balkonda dolap (çalışma alanı)

Balkonda dolap (çalışma alanı)

Her dairede, amaçlanan amaç için sıklıkla kullanılan tenha bir yer vardır. Orada gereksiz şeyler saklıyorlar, koruma. Çoğu balkonda kıyafet kurutmak için kullanın . Orada kimse size sessizlik içinde çalışmak için zarar vermeyecek ve alanı, bir çalışma olarak balkon kullanmak için uygun hale getirmek için yeterlidir. 
Ofisinizi oluşturmak gereksiz şeylerin, çöplerin kaldırılmasıyla başlamalıdır. Bir önceki bitirmeyi kaldır. Bir zemini bir yerden, tavandan, duvarlardan çıkarmak.

Balkonda bir ofis oluşturma aşamaları:

 1. Balkonda sırılsıklam.
 2. Duvarları yalıtın.
 3. Aydınlatmayı gerçekleştirmek için.
 4. Kozmetik onarımları yapın.
 5. Sorunu ısıtma ile çözün.
 6. Bir düzen geliştirin.
 7. İç mekanı düşün.

İçindekiler

 • 1 cam
 • 2 Duvar izolasyonu
 • 3 Aydınlatma aydınlatması
 • 4 Yeniden dekore etme
 • 5 Çalışma ofisinde ısıtma
 • 6 Geliştirme planlaması
 • 7 Tasarım
  • 7.1 Popüler Bloomframe Tasarımı
  • 7.2 Işık ve alacakaranlık
  • 7.3 Klasik Dolap
  • 7.4 Öğrenci çalışma alanı
  • Odanın devamı olarak 7.5 Ofis
  • 7.6 Orijinal mobilya, modern iç mekan
  • 7.7 Döşeme
  • 7.8 Giyinme
  • 7.9 Balkon – Otopark

Cam

Konforlu çalışma için cam balkonlar gereklidir. Bir sundurmada bulunan bir ofis tam bir odadır. Düzenlemesi sorumlu bir şekilde ele alınmalıdır. Tam ses yalıtımı için üçlü cam montajı daha iyidir. Plastik, cam balkonlar için mükemmel bir malzemedir. Odayı odadan korur, dondan korur. Pencereleri kurduktan hemen sonra işi bitirmeye başlamayın. Bir kaç gün bekle.

Duvar yalıtımı

Balkonda dolap çalışma alan 2

Balkonda dolap çalışma alan 2

Ofisi donatmadan önce, balkonun hava koşullarına dikkat etmelisiniz.

Bugün duvar yalıtımı için çok miktarda malzeme var. Yalıtım malzemesi seçimi için öncelikli faktörler fiyat ve inşaat kolaylığıdır. Köpük bloklar oluşturmak için uygun bir seçenek olarak düşünülmektedir. Uygun kurulum alanı loggia belirgin bir şekilde azalmaz. Bu malzeme tavanın, duvarların yalıtımı için idealdir. İlk olarak, balkonun tüm boşlukları ve köşeleri köpükle kapatılmalıdır. Geniş dübeller kullanarak, izolasyonu sabitleyin. Üstüne sandığı kuru duvarın altına yerleştirin. Son aşamada malzeme alçıpanın üstüne serilir.

Taşıma ışık

Derslik için bir ön koşul, ışığın varlığıdır. Birçok balkonda yoktur. Bir elektrikçi yardımıyla, aydınlatmayı balkonda geçirin . Sıradan lambalar, masa lambaları, güneş enerjili alın. Aydınlatma türünün seçimi, işyerinizdeki çalışma saatlerine bağlıdır. Gece çalışması elektrik aydınlatması gerektirir. En iyi seçenek dağınık bir düzgün ışık yüklemektir. Bir bilgisayarı veya faks makinesini çalıştırmak için, gerekli aygıtın engellenmemiş açılıp kapatılması için üçlü soketler yüklemeniz gerekir.

tadilatta

Ofiste rahat ettirmek için aydınlatmayı açın ve ısıtmaya dikkat edin.

Balkonda ofiste rahat çalışmak için en az kozmetik onarım yapmanız gerekir. İnşaat harcı kullanarak, balkonlardaki tüm boşlukları örtün, duvar kağıdını yapıştırın, duvarları boyayın, döşemeyi yapın. Genellikle duvar dekorasyonu için polistiren köpük veya sandviç paneller kullanılır. Seçeneklerin seçimi çok büyük. Gelecekteki ofisin görünüşü ile ilgili fikirlerine bağlı. Balkondaki özel bir ofis, sahibinin iç dünyasını yansıtmalıdır.

Çalışma ofisinde ısıtma

Isıtma olmadan rahat koşullarda çalışmak imkansızdır. Normal balkon izolasyonu soğuktan korunmaz. Balkonda buhar ısıtması kesinlikle yasaktır. En popüler ısıtıcılar özerktir. Onlar yerden tasarruf edecek olan balkonun herhangi bir bölümüne yerleştirilirler. Isıtıcılar çeşitli tasarımlarda sunulmaktadır.

Geliştirme planlaması

Balkonun geniş bir alanı iki bölgeye ayrılmalıdır: çalışma ve rekreasyon alanı. Oturma alanına küçük bir kanepe veya masa yerleştirebilirsiniz. Herhangi bir kabinin iyi planlanmış bir düzenine ihtiyacı vardır. Balkonda küçük bir kütüphane oluşturabilir, altına bir dolap yerleştirebilir veya kitap rafları oluşturabilirsiniz. Çalışma alanında kağıt kutuları, bilgisayar veya dizüstü bilgisayar, telefon, faks, yazıcı bulunan bir masa bulunmaktadır. Aktivitenizin türüne bağlı olarak komple set seçilir.

dizayn

Balkonda dolabın tasarımı için seçenekler, çok var:

 • popüler bloomframe tasarımı;
 • klasik ofis;
 • öğrencinin çalışma alanı;
 • odanın devamı olarak ofis;
 • Orijinal mobilya kullanımı vb.

Popüler Bloomframe Tasarımı

Bu tasarım zaten ülkemizin sakinlerinin kalbini kazanmayı başardı. Bloomframe tasarımı – bu, zemindeki panoramik bir penceredir. Sunulan seçenek herkes için değil. Birçok insan yalnız kalmak ister ve panoramik bir pencereyle herkese görünür olacaksınız. Bu seçenek, en üst katlarda yaşayan yeni bina sakinleri için idealdir.

Işık ve alacakaranlık

Enerji tasarrufu için uygun “güneş” masa lambası

Öğleden sonra balkonda bir ofiste, kesinlikle yeterli ışık olacak. Ancak, çoğu gece çalışmayı tercih ediyor, bu yüzden ek aydınlatma kaynaklarını değerlendirmek gerekiyor. Güneş pillerinde çalışan lambalardan biri. Fotovoltaik hücreler gün boyunca enerji biriktirir (“yeniden şarj etme” yaklaşık 7 saat sürer). Bu arada, bu cihazlar üretiliyor ve masaüstü. Yaz aylarında, yoğun güneş ışığından kendinizi ayırmak zorunda kalacaksınız (panjurlar idealdir).

Ekstra ışığı kesecek, sıcak mevsimde sıcaklığı azaltacak, ek bir dekor unsuru olarak hizmet edeceklerdir. Tasarım seçenekleri, her renk fiyatına, tercihlere bağlı olarak seçecektir.

Klasik dolap

Balkonda kişisel bir hesap tasarımı

Balkonda kişisel bir hesap tasarımı

Balkonda kişisel bir hesap tasarımı seçebilirsiniz.

Bu en yaygın seçenek. Terbiyeli renklerde mobilya seçin, gereksiz bir şey, sürekli muhafazakârlık. Bu seçenek, sadece iş amaçlı olarak balkonda bir ofis kullanımını içerir.

Öğrencinin çalışma alanı

Çoğu insan, çocuklarının ev ödevlerini yapmaları için balkonlarından köşe oluşturmayı tercih eder. Özellikle birkaç çocukla. Daha sonra çocuklar ödevlerini yapmak için birbirleriyle etkileşmezler. Böyle bir işyeri çocuğun tercihlerine göre donatılmalıdır. Öğrencinin sınıfta yoğunlaşmasını engelleyecek detaylardan vazgeçilmesi gerekmektedir.

Odanın devamı olarak ofis

Oda bir balkon ile birleştirilebilir. Alan önemli ölçüde genişleyecektir. Bu seçeneği seçerken, ofisin iç kısmını odayla aynı tarzda yapmak mantıklıdır. Alışkanlık ortamı rahatlama, konsantrasyona katkıda bulunur. Tasarımın, kabinin görünümünün çalışmaya başlaması ve dikkatinin dağılmaması için düşünülmesi gerekir.

Orijinal mobilya, modern iç mekan

Orijinal mobilyalar modern bir tasarım yaratmaya yardımcı olacaktır.

Orijinal mobilyalar modern bir tasarım yaratmaya yardımcı olacaktır.

Orijinal mobilyalar modern bir tasarım yaratmaya yardımcı olacaktır.

Gelecek çalışma odasının tasarımı ile düşünmek, başlangıçta bitirme malzemeleri (ahşap paneller, MFD panelleri, alçıpan) almak. Tipik balkonlar geniş bir alana yayılmamaktadır.

Mobilya seçerken, boyutuna önceden karar verin. Masaüstü, büyük olasılıkla, sipariş altında yapılmalıdır; küçük, ergonomik sandalye – mağazada seçmek için. Raflar klasörler, kağıtlar, kitaplar (- bir inşa etmek için en iyi seçenek ihtiyaç balkon raf ). Orijinal tasarım elemanı bir mini bardır.

olağanüstü şeyler severler için, yaratıcı kişilikleri ideal bir seçenek soyut sanatla sıradışı mobilyalar, tablolar kullanarak kendi tasarımını geliştirmek olacağına, benzersiz şekli vazolar. Bu ofis kahve içme, kanepede oturan işe ama geri kalanı için sadece mükemmel. Büyük şehrin koşuşturmasından çekil, sadece sessizce otur.

Zemin kaplama

Döşeme, ofisin iç kısmına göre değişir. Popüler seçenekler arasında linolyum, parke, laminat, halı bulunmaktadır. Sıcak havlu halı – konfor yaratmak için harika bir seçenek. Sıcak bir zemin döşerken, bir kuplör yapın, zemini yalıtın. Su yalıtım tabakası döşeyin. Üzerinde kızılötesi ısıtma ile bir film yatıyordu. Laminat veya parke film üzerine serilir

Yerdeki bir kaplama olarak doğal taş veya fayans döşenebilir. Takviye filesi film ile kaplama arasına yerleştirilmelidir. Her şey özel bir çimento yapıştırıcısı ile doldurulur. Ayrı olarak monte edilmiş ısıtma, sıcaklık sensörleri.

dekorasyon

İç mekândan bağımsız olarak ofisi dekore etmeniz gerekiyor. Burada olmak için onu olmak istemeli. Burayı kapalı çiçekler, resimler, duvar resimleri ve hediyelik eşyalar ile dekore edin. Ailenin fotoğraflarını masaya koy. Küçük bir balkondan bile, çalışma ofisleri kolaylıkla inşa edilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir